Zapraszamy na bezpłatną diagnozę skóry

Mokra róża

Problemy estetyczne - twarz

Zaskórniki, rozszerzone pory skórne (skóra tłusta i mieszana)

Skóra dosć gruba, błyszcząca, skłonna do powstawania zanieczyszczeń i nadmiernej produkcji sebum najcześciej w środkowej części twarzy Wymaga pielęgnacji która zapewni dokładne oczyszczenie, regulację wydzielania sebum oraz odpowiednie nawilżenie.

Proponowane zabiegi:

Blizny potrądzikowe / uszkodzenia skóry

Pozostałości po stanie zapalnym skóry o nierównej powierzchni i niejednolitym kolorycie.

Celem zabiegów jest pobudzenie tkanek do odnowy i regeneracji, wyrównanie struktury i koloru skóry, wygładzenie i uelastycznienie.

Proponowane zabiegi:

Przebarwienia

Ciemne plamy, piegi, najczęściej w obrębie twarzy, powstałe w wyniku długotrwałej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, terapii hormonalnej, ciąży. Melanocyty ( komórki barwnikowe) znajdujące się w skórze produkują za dużo barwnika (melaniny), który rozkłada się nierównomiernie tworząc przebarwienia widoczne na powierzchni skóry.

Wskazane są zabiegi zmniejszające przebarwienia powodują regulację produkcji   melaniny i stopniowe złuszczenie warstw naskórka, pobudzenie jego   regeneracji oraz przy okazji uelastycznienie i nawilżenie skóry.

Proponowane zabiegi:

Skóra wrażliwa

Najczęściej występująca równocześnie z cerą suchą, alergiczną i płytko unaczynioną. Charakteryzuje się odczuwaniem dyskomfortu: pieczenia, świądu,"ściągnięcia" czesto rumienia po zastosowaniu kosmetyków, mydła,wody.

Najbardziej wrażliwe są okolice powiek i szyji. Skóra wrażliwa szybciej się starzeje ponieważ osłabiona bariera naskórkowa nie chroni przed szkodliwym wpływem środowiska.

Stosuje się zabiegi wzmacniające płaszcz hydrolipidowy (znajdujący się na powierzchni skóry)

Proponowane zabiegi:

Skóra zmęczona, szara, zestresowana (skóra palacza)

Występuje u osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach, palących papierosy, narażonych na stres, jak również po nadmiernej ekspozycji na promienie UV (słońce, solarium). Następują zakłócenia w funkcjonowaniu komórek skóry i zwolnione przyswajanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach.

Celem zabiegów jest poprawa odżywienia komórek skóry poprzez poprawę ukrwienia, dotlenienia tkanki i dostarczenie składników aktywnych.

Proponowane zabiegi:

Utrata jędrności

Wraz z wiekiem w skórze zmniejsza się ilość włókien kolagenu i elastyny, tkanka traci jędrność oraz napięcie, pojawiają się bruzdki i zmarszczki, zaznaczają fałdy nosowo-wargowe, jak również opadajace policzki (tzw. chomiki), a skóra staje się cieńsza i często sucha. W tym wypadku polecane są zabiegi pobudzające krążenie, działające liftingująco (napinające), poprawiające nawilżenie i odżywienie naskórka oraz zawierające antyutleniacze (działanie przeciwstarzeniowe).

Najlepsze efekty dają zabiegi wykonywane cyklicznie w serii.

Proponowane zabiegi:

Zmarszczki

Na skutek częstego kurczenia się mięśni twarzy powstają fałdy, bruzdy i zmarszczki mimiczne. Istotną przyczyną powstawania zmarszczek jest także grawitacja oraz zmniejszenie zawartości kolagenu i elastyny w skórze w wyniku procesu starzenia, który rozpoczyna się już po 25 roku życia. W tym wypadku polecane są zabiegi pobudzające krążenie, działające liftingująco (napinające), poprawiające nawilżenie i odżywienie naskórka oraz zawierające antyutleniacze( działanie przeciwstarzeniowe).

Najlepsze efekty dają zabiegi wykonywane cyklicznie w serii.

Proponowane zabiegi:

Skóra naczyniowa / popękane naczynka - "pajączki"

Najczęściej występująca równocześnie z cerą suchą, alergiczną i wrażliwą, ale możliwa także w połaczeniu ze skórą grubą, łojotokową. Charakteryzuje się występowaniem rumienia, który powstaje pod wpływem różnych bodźców, powodujących gwałtowne rozszerzanie i kurczenie się naczyń włosowatych. Wpływ na powstawanie rumienia ma temperatura otoczenia, ekspozycja skóry na słońce, stres, emocje oraz dieta: ostre przyprawy, alkohol. Na skórze znajdować się mogą także popękane naczynka krwionośne (punkciki lub tzw. pajączki), najczęściej w okolicy nosa, brody i policzków.

Często zmianom skórnym towarzyszy uczucie rozgrzania i pieczenia. Skóra naczyniowa może być punktem wyjścia dla trądzika różowatego, w wypadku niewłaściwej ochrony i pielęgnacji. Rumień wtedy "utrwala się", zaczynają pojawiać się grudki i wykwity ropne.

Celem zabiegów jest uszczelnienie naczyń, złagodzenie rumienia, rozjaśnienie skóry, a przypadku "pajączków" możliwe jest miejscowe usunięcie (zamknięcie światła naczynia). Nie należy zapominać o prawidłowej pielęgnacji domowej.

Proponowane zabiegi:

Nadmierne owłosienie

Nadmierne owłosienie okolic twarzy może być związane z typem urody lub w większym stopniu z zaburzeniami hormonalnymi. Stosuje się depilację ciepłym woskiem, która wykonywana regularnie powoduje odrost słabszych włosów i w mniejszej ilości oraz wolniejszym tempie. Miejscowo można zastosować trwałą epilację za pomocą prądu.

Proponowane zabiegi:

Drobne zmiany skórne (włókniaki, brodawki łojotokowe)

Po wykonaniu diagnozy zmiany usuwa się ją za pomocą prądu.

Proponowane zabiegi:

Opuchnięcia - "worki" / cienie / zmarszczki pod oczami

Skóra wokół oczu jest najcieńsza w całym ciele i ma ok. 0,5 mm grubości. Tam też najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne, a zaburzenia przepływu limfy mogą powodować obrzęki i tzw. "cienie pod oczami".

Celem zabiegu jest poprawa ukrwienia skóry okolic oka i tym samym jej odpowiednie odżywienie i dotlenienie, wprowadzenie składników aktywnych dla poprawy kondycji, a poprzez masaż drenujący odprowadzenie zastojów limfatycznych. Skutkiem zabiegu jest rozjaśniona, nawilżona i lepiej napięta skóra wokół oczu.

Proponowane zabiegi:

Korekta lub podkreślenie oprawy oka (brwi, rzęsy)

 

Proponowane zabiegi:

Rewitalizacja, korekta lub podkreślenie ust

 

Proponowane zabiegi:

(początek strony)

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ - tel. 668-398-098

IMBIR ul. Graniczna 391 32-091 Górna Wieś gm. Michałowice


Nasz gabinet kosmetyczny oferuje takie usługi, jak:
mikrodermabrazja, peeling chemiczny, kawitacyjny i naturalny, ultradźwięki, mezoterapia, masaż twarzy, zabiegi antycellulitowe i przeciwzmarszczkowe, wizaż, makijaż ślubny i permanentny oraz kosmetyki Ericson Laboratoire.

Gabinet kosmetyczny, salon kosmetyczny, kosmetyczka, zabiegi kosmetyczne, oczyszczanie twarzy, Michałowice, Zielonki